آسمان خراشی زیبا با معماری پارامتریک

 • آسمان خراشی زیبا با معماری پارامتریک
 • معماری مدرن
 • معماری پارمتریک در طراحی مدرن
 • طراحی پارامتریک
 • بازسازی دکوراسیون
 • تغییر دکوراسیون داخلی
 • طراح دکوراسیون
 • چیدمان دکوراسیون در تهران
 • بازسازی خانه
 • آدرس اینستاگرام لاجورد https://www.instagram.com/lajevard_com
 • آدرس تلگرام لاجورد http://t.me/lajevardcom
 • شهرک غرب | میدان صنعت | بلوار فرحزادی | نبش بهاران سوم | ساختمان ارغوان

آسمان خراشی زیبا با معماری پارامتریک

آسمان خراشی زیبا با معماری پارامتریک

آسمان خراشی زیبا با معماری پارامتریک

Aero Hive طراحی شده توسط Suraksha Acharya یکی از معماران Midori میباشد. این بنا به عنوان برنده اول جایزه چالش آسمانخراش SKYHIVE، شده و  توسط  Suraksha Acharya از معماران Midori که در منطقه کای تاک Kowloon، هنگ کنگ واقع شده صورت گرفته است.در توضیح این بنا معمار و طراح آن بیان میکند که:

آسمان خراش Aero Hive را میتوان  یک موجود تنفسی دانست چرا که تنفس و افزایش قدرت اکسیژن رسانی در این ساختمان از طریق دیافراگم عمودی به شکل درختان سبز واقع در  آسمان که به عنوان ریه ها عمل می کند، صورت میگیرد. این تبادل یک راه تهویه طبیعی است و در هنگام تلاش برای ارائه هوای تازه به هر فضا با توجه به نیازهای انرژی آن، مناسب ترین  گزینه ترجیحی است. جریان باد به فضاهای داخلی با استفاده از باد سنجی و اثر Venturi از طریق دیافراگم های سبز در حال حرکت که با باد رو به رو می شوند، انجام می شود.

برنده اول جایزه چالش آسمانخراش SKYHIVE

برنده اول جایزه چالش آسمانخراش SKYHIVE

طراحی معماری آیرودینامیکی با در نظر گرفتن ساختار جهت، موقعیت، شکل و تغییرات طرح انجام شده است. یک فرآیند الگوریتمی طراحی با ایجاد یک آرایه دیفرانسیل از صفحات کف شش ضلعی که تغییرات متفاوتی براساس معیارهای زیست محیطی، جنبه های عملکردی، منطق ساختاری و پارامترهای زیبایی شناسی ایجاد می کند. مدلسازی پارامتریک و simualations محاسباتی، یعنی انزوای خورشیدی و تجزیه و تحلیل CFD برای بررسی اثرات آب و هوایی هندسه های پیچ خورده انجام شده است. کلیدی برای این اشکال انطباق، رابطه ساختمان با محیط و نیروهای متناظر است که شکل توسعه و رفتار محیطی را شکل می دهد.

برای بهره وری عملیاتی محیطی بهینه، شکل ساختمان باید شکل بگیرد، حداکثر کنترل نور خورشید برای زوایای مختلف خورشیدی و شدت انفجارگرنا و نور باید متناسب با طراحی ها بر اساس طبیعت درونی صورت گیرد. یک سری مطالعات سایه زنی و سفت شدن (Wh) نشان داد که شکل شش ضلعی سفت و محکم به مدت ۹۰ درجه (راست مساحت شمال غرب) و ضد ساعت (رشته ی جنوب شرقی)،  سبب ایجاد منافع خود سایه ای بر روی ساختمان خواهد شد. علاوه بر این، برج ها (برج A و برج B) به گونه ای قرار می گیرند که در زمان های مختلف روز و سال یکدیگر را در فرآیند خود سایه  و تقابل هماهنگ استفاده از نور خورشید قرار میدهند.

طراحی آسمانخراشی مدرن با معماریپارامتریک در هنگ کنگ

طراحی آسمانخراشی مدرن با معماریپارامتریک در هنگ کنگ

یک هسته لوله مرکزی برای  هر برج که ۲۹۰ متر بالاتر از سطح زمین است و یک فرم پیچشی ایجاد می کند،به شکلی زیبا  لنگر می دهد. این فرم توسط یک exoskeleton مثلثی شکل گرفته شده است که یک دهلیز چند طبقه ای در انتهای اندام  ساختمان قرار می گیرد که صفحات کف واضح را برای توزیع بیشتر به زیبایی عملکرد می دهد. هندسه ساختار مثلثی با ارتفاع پایه متوسط ​​۱: ۴ طبقه در سراسر نما به شکل exoskeleton گسترش می یابد. جنبه های چرخشی و پوسته پوسته شدن صفحات کف اطراف هسته های مرکزی، یک فرم تاشوئی ایجاد می کنند که برای ایجاد یک هندسه بی نظیر با اتوریوم که در امتداد برج ها در دو جهت مختلف به صورت در معرض اقلیم است، ایجاد می شود.

مدل پارامتری براساس محاسبه محیط زیست

مدل پارامتری براساس محاسبه محیط زیست

مدل پارامتری براساس محاسبه محیط زیست، خطوط exoskeleton را بر روی نمای آزاد شکل می دهد که با آن قاب wire mesh تولید می شود. در ناحیه های آزاد، فولاد ساختاری Tuboular Exoskeleton یک منحنی و پوشیده شده با پانل های آلومینیومی کامپوزیت است، که بیشتر آنها دارای دو انحنا است. بهینه سازی چند هدفه برای ایجاد یک شکل جدید در نظر گرفته شده است که در آن دو برج داینامیک پویا در سه سطح مجزا با پلهای ساختاری تشکیل شده توسط فضاهای لوله ای که از بیرون زده می شوند، متصل می شوند.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

طراحی و ساخت حرفه ای پروژه های طراحی داخلی,دکوراسیون,چیدمان و محوطه سازی

برای کسب اطلاع از هزینه های بازدید و کارشناسی و مشاوره پروژ تماس بگیرید.

بازدید از پروژه ها فقط در تهران و با هماهنگی قبلی انجام میشود.

تماس با ما

آدرس :

ساعت تماس : روزهای شنبه تا ۵شنبه از ساعت ۹صبح تا ۶عصر

همراه :

تلفن :

ایمیل :info{@}lajevard.com

سایت :lajevard.com

ساعات کاری دفتر: ۰۸:۰۰-۱۷:۰۰

 

مطالب مرتبط :
مشاوره
09123104165