مشاوره دکوراسیون

  • مشاوره دکوراسیون
  • اصول طراحی دکوراسیون
  • کارشناسی دکوراسیون خانه

مشاوره دکوراسیون خدماتی از سوی دکوراتور به کارفرماست که با نشست در دفتر کار یا محل انجام پروژه یا محلی خارج از فضای کاری و کمی دوستانه تر مثل کافه شکل میگیرد.

مشاوره ممکن است در یک یا چند جلسه انجام شود. زمان اتمام مشاوره دکوراسیون بستگی به شناخت دکوراتور از نیازهای ذهنی کارفرما دارد. در جلسه یا جلسات مشاوره دکوراسیون ، طراح با شناخت روحیات کارفرمای پروژه و بودجه بندی آنها میتواند بحث ها را متمرکز تر کند تا به نتیجه برسد.

مشاوره دکوراسیون

مشاوره دکوراسیون

در نهایت با توجه به توافق کارفرما و دکوراتور ایده پردازی به صورت اسکچینگ یا مدلینگ سه بعدی به کارفرما ارائه میشود. هزینه مشاوره به دلیل تخصصی بودن کار نقش مهمی در نوع آن دارد.

مشاوره دکوراسیون داخلی یک شیوه خلاقانه است که اطلاعات برنامه ای را تجزیه و تحلیل می کند ، یک جهت مفهومی را تعیین می کند ، جهت طراحی را تصحیح می کند و اسناد ارتباطی و ساختاری را تولید می کند.

هنگام مشاوره دکوراسیون، لازم است که خانه را به عنوان یک کلیت فکر کنید. مجموعه ای از فضاها که توسط سالن ها و راه پله ها به هم وصل شده اند. بنابراین مناسب است که یک سبک و مضمون مشترک در سراسر اجرا شود.

به طور کلی طرح های رنگی یک روش عالی برای متحد کردن مجموعه فضاها است. به عنوان مثال ، شما ممکن است سه رنگ انتخاب کنید و از آنها در کنار سایه های مختلف رنگی در سراسر خانه استفاده کنید. استفاده از چرخ تطبیق رنگ می تواند مکانی عالی برای شروع باشد.

برای مشاوره دکوراسیون خانه و دفتر کار میتوان از تکنیک های مختلف مانند تعادل ، تقارن ، تضاد ، نقطه کانونی ، جزییات ، مقیاس و هارمونی استفاده کرد که برخی از آنها را با هم مرور میکنیم.

 

تعادل در مشاوره دکوراسیون

تعادل متقارن معمولاً در فضای داخلی کلاسیک و سنتی مشاهده می شود. تعادل متقارن با همان اجسام تکرار شده در همان موقعیت ها در هر دو طرف یک محور عمودی مشخص می شود ، به عنوان مثال ممکن است اتاقهای قدیمی را به یاد داشته باشید که در هر طرف اتاق یک آینه دقیقی از طرف دیگر باشد. این تقارن همچنین فرم انسان را منعکس می کند ، بنابراین ما در یک محیط متعادل کاملاً راحت هستیم.

تعادل نامتقارن در طراحی در این روزها مناسب تر است. تعادل با برخی اشیاء متفاوت که وزن بینایی برابر یا جذابیت چشم دارند ، حاصل می شود. تعادل نامتقارن گاه به گاه بیشتر و کمتر احساس می شود ، اما رسیدن به آن دشوارتر است. عدم تقارن حرکت را نشان می دهد ، و به فضای داخلی پر جنب و جوش بیشتری منجر می شود.

تقارن شعاعی وقتی است که تمام عناصر یک طرح در اطراف یک نقطه مرکزی قرار بگیرند. یک پله مارپیچ نیز نمونه ای عالی از تعادل شعاعی است. اگرچه غالباً در فضای داخلی کار نمی شود ، اما در صورت استفاده مناسب می تواند نقطه تقابل جالبی را ارائه دهد. ایده های متقارن شعاعی
این ایده را جمع کنید

 

نقطه کانونی در مشاوره دکوراسیون

بزرگترین ضعف برای یک دکوراتور ، یکنواختی در طراحی دکوراسیون است. یک اتاق با طراحی زیبا ، بسته به اندازه آن ، یک یا چند نقطه کانونی همیشه دارد. یک نقطه کانونی برای جلب توجه و جالب توجه باید حائز اهمیت باشد تا بیننده را ترغیب به نگاه بیشتر کند.

بنابراین یک نقطه کانونی باید دارای یک تأثیر ماندگار باشد اما باید جزء لاینفک دکوراسیون باشد که از طریق مقیاس ، سبک ، رنگ یا موضوع در ارتباط است. یک تلویزیون مسطح اولین نمونه ای است که بیشتر افراد وقتی در مورد یک نقطه کانونی اتاق صحبت می کنیم به آن فکر می کنند.

اگر به عنوان مثال یک کانون طبیعی در فضای خود ندارید ، مانند شومینه ، می توانید با برجسته کردن یک قطعه خاص از مبلمان ، کارهای هنری ، یا با ساده کردن یک رنگ متضاد در یک منطقه ، یکی را ایجاد کنید. سعی کنید تعادل را حفظ کنید ، به طوری که کانون توجه همه را به خود جلب نکند.
این ایده را جمع کنید

 

ریتم در مشاوره دکوراسیون

اگر در مورد موسیقی صحبت کنیم ، ریتم را ضربان نبض موسیقی توصیف می کنیم. در طراحی داخلی ، ریتم همه چیز در مورد تکرار الگوی بصری است. ریتم به عنوان تداوم ، عود یا حرکت سازمان یافته تعریف می شود. برای دستیابی به این مضامین در یک طرح ، باید در مورد تکرار ، پیشرفت ، انتقال و تضاد فکر کنید. با استفاده از این مکانیسم ها حس حرکت به فضای شما منتقل می شود و چشم را از یک عنصر طراحی به قسمت دیگر هدایت می کند.

تکرار استفاده از همان عنصر بیش از یک بار در کل یک فضا است. می توانید یک الگوی ، رنگ ، بافت ، خط یا هر عنصر دیگر و یا حتی بیش از یک عنصر را تکرار کنید.

پیشرفت عبارت است از پیشرفت عنصر و افزایش یا کاهش یکی از ویژگیهای آن. بدیهی ترین اجرای این امر می تواند درجه بندی اندازه باشد. یک دسته از شمع ها با اندازه های مختلف در یک سینی ساده به دلیل پیشرفت طبیعی که نشان داده شده است ، علاقه را ایجاد می کند. شما همچنین می توانید از طریق رنگ پیشرفت پیدا کنید ، مانند یک طرح رنگی تک رنگ که در آن هر عنصر سایه کمی متفاوت از همان رنگ است.

بر خلاف تکرار یا پیشرفت ، انتقال گرایش نرمال تری دارد ، جایی که چشم به طور طبیعی از ناحیه ای به منطقه دیگر می چرخد. متداول ترین انتقال ، استفاده از یک خط خمیده برای هدایت چشم به آرامی ، مانند یک درب آهنی یا مسیر سیم پیچ است.

 

کنتراست در مشاوره دکوراسیون

کنتراست یا تضاد کاملاً ساده و از ویژگی های بارز یک دکوراسیون است. کنتراست معمولا برای زنده کردن یک فضا استفاده می شود. قرار دادن دو عنصر در تقابل با یکدیگر ، مانند بالش های سیاه و سفید روی مبل است.

 

جزئیات در مشاوره دکوراسیون

یکی از عناصر مهم که دکوراتور رعایت میکند ، جزئیات است. همه چیز مانند سایه لامپ ، رنگ لوله کشی ، روی بالشتک، سوئیچ های چراغ ، دستگیره کمد ، قاب تابلوها و … نیاز به توجه دارد. جزئیات بیش از حد باعث کسالت میشود و بهتر است دیتیل آشکار نباشند.

 

مقیاس و نسبت در مشاوره دکوراسیون

این دو اصل طراحی به هم دستی دارند ، زیرا هر دو به اندازه و شکل مربوط می شوند. نسبت با نسبت یک عنصر طراحی به عنصر دیگر یا یک عنصر به کل ارتباط دارد. مقیاس خود به اندازه ی یک شیء در مقایسه با مورد دیگر مربوط می شود.

 

برای مشاوره چیدمان خانه یا دفتر کار با شماره ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ (مهندس پناهی) تماس بگیرید.

مشاوره
09123104165