مشاوره چیدمان

  • مشاوره چیدمان
  • قوانین چیدمان داخلی خانه
  • نکات چیدمان خانه
  • کارشناس چیدمان لوازم

آیا از چیدمان خانه خود خسته شده اید؟ آیا چیدمان دکوراسیون محل کارتان تکراری شده است؟ آیا از ایده های مختلف برای محل کار خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال یک ایده قوی و متناسب با روحیه خودتان هستید؟ برای داشتن چیدمان متناسب با متراژ و نوع شخصیتتان میتوانید از روشهای زیر کمک بگیرید یا اگر وقت کافی ندارید با ما در تماس باشید.

برای دانستن قوانین اساسی چیدمان داخلی منزل مانند؛ تعادل ، تقارن مستقیم ، تقارن غیر مستقیم ، مقیاس ، نسبت ، خط ، ریتم ، جریان ترافیک ، رنگ ، الگوی و بافت ، می تواند به شما کمک کند تا انتخاب های تزیینی بهتری برای چیدمان دفتر کار یا خانه داشته باشید.

مشاوره چیدمان

مشاوره چیدمان

آیا تا به حال یک اتاق را چیدمان کرده اید و فهمیدید که آنطور که انتظار داشتید نتیجه نمی گیرد؟ شاید شما تمام قوانین چیدمان را رعایت کرده باشید ، اما این درست احساس نمی شود؟

فقط یک عنصر طراحی چیدمان نادرست ممکن است شما را از رسیدن به کمال باز دارد. حتی یک جزئیات کوچک مانند یک میز قهوه که در کنار مبل خیلی زیاد است می تواند یک اتاق کامل را خاموش کند.

دانستن قوانین زیر در مورد طراحی داخلی منزل می تواند به شما در ایجاد آرایش مبلمان موفق ، برجسته کردن نقاط کانونی اتاق ، رنگ تعادل ، الگوی ، بافت و کمک به شما در ایجاد توهم فضای بیشتر در یک اتاق کوچک کمک کند.

یک اتاق را به عنوان یک قایق تصور کنید. اگر یک قایق را به شدت از یک طرف بارگیری کنید ، آن را لیست می کند. به همین ترتیب ، اگر بیشتر مبلمان را در یک طرف یا گوشه قرار دهید ، می تواند یک اتاق نامتعادل به نظر برسد.

 

اصل اساسی تعادل

• رنگهای تیره وزن بصری بیشتری نسبت به نور دارند

• الگوهای شلوغ سنگین تر از جامدات سبک هستند

• بافتهای سنگین از سطوح نرمتر ظاهر می شوند

هنگام برنامه ریزی برای طراحی اتاق خود ، آن را به چهار بخش تقسیم کنید. از نظر بصری ، شما می خواهید تمام مبلمان خود را به طور مساوی در هر چهار بخش یک اتاق تعادل برقرار کنید.

مبلمان اتاق نشیمن نامتعادل ، مبلمان سنگین در سمت چپ با مبلمان ظریف تر در سمت راست نامتوازن است.

ازدحام قطعات مبلمان به یک طرف باعث می شود اتاق به صورت افقی از حالت تعادل خارج شود.

علاوه بر این ، اگر مبلمان بالا یا پایین سنگین باشد ، اتاق می تواند به صورت عمودی غیر تعادل ظاهر شود. هدف شما هنگام تنظیم مبلمان ، توزیع یکنواخت “وزن” در اتاق است.

به عنوان مثال ، شومینه در یک انتهای یک اتاق می تواند با آن چیزی با “وزن دید” برابر ، مانند یک آرمور ، یک پنجره یا یک میز کنسول با یک قطعه هنری که روی آن آویزان است ، در طرف دیگر اتاق جبران شود. اگر این یک دیوار پنجره است ، درمان های پنجره تیره یا بافت را آویزان کنید تا هر گونه سنگینی را در طرف مقابل اتاق جبران کنید.

یک کاناپه در یک طرف اتاق می تواند با ۲ صندلی در طرف دیگر ، یک میز عاشق و کنار آن یا یک مبل دیگر با وزن مشابه تعادل برقرار کند.

وزن بینایی به مقدار وزن یک شی که هنگام نگاه کردن به آن اضافه می شود ، اشاره دارد نه اینکه چه مقدار در واقع وزن دارد. مبلمان ضخیم را در یک طرف اتاق با یک مبل بزرگ چرمی در طرف دیگر جبران نکنید.

رنگ ، الگوی و بافت نیز وزن دارد. رنگ های تیره و الگوهای شلوغ یا پیچیده از نظر بصری “سنگین” هستند ، در حالی که رنگ های کم رنگ و پارچه های صاف احساس نور و هوا می کنند. کاربرد زیاد از رنگ های تیره می توانند یک احساس “بسته” ایجاد کنند. رنگهای سبک می توانند بصری فضای کوچکی را گسترش دهند.

 

تعادل متقارن یا رسمی

تعادل متقارن یا رسمی برای کسانی است که فضای نظم ، آرامش و تشریفات را در تزئینات داخلی خود ترجیح می دهند.

قوانین رسمی طراحی داخلی منزل مبتنی بر تقارن است. سبک های اتاق را ببینید. ترتیب مبلمان به صورت متقارن بسیار ساده است ، زیرا شما به سادگی سعی در “هماهنگی” هر طرف یک اتاق دارید.

هدف در طراحی متقارن تعادل بین هر طرف یک اتاق در امتداد یک خط محور خیالی است که از وسط اتاق عبور می کند. این کار با استفاده از قطعات یکسان (یا مانند) مبلمان از هر طرف انجام می شود. به عنوان مثال ، خط محور اتاق ممکن است از مرکز شومینه پایین رود. شومینه شما ممکن است با مطابقت با کتابفروشی ها یا پنجره ها طرف باشد.

برای ایجاد نمای متقارن ، صندلی های یکسان ، عاشقانه یا مبل های یکسان را در هر طرف شومینه به همراه میز و لامپ های جانبی (یا مانند) قرار دهید.

یا یک مبل رو به روی شومینه را با یک میز قهوه در قسمت جلویی و دو صندلی دنج که در هر طرف آن طرف است را قرار دهید تا یک محل مکالمه آرامش بخش باشد.

تعادل نامتقارن یا غیررسمی

یک اتاق نامتقارن هنوز هم باید متعادل باشد. تعادل نامتقارن یا غیررسمی برای کسانی است که کمی بیشتر هیجان ، غیررسمی ، انرژی و خلاقیت را در تزئین خانه خود ترجیح می دهند.

یک اتاق نامتقارن ممکن است یک شومینه را به صورت خارج از مرکز ، یک پنجره خارج از مرکز یا جزئیات معماری یا چیدمان مبلمان شما را به چالش بکشد.

هنوز لازم است هنگام تنظیم مبلمان در یک اتاق نامتقارن ، تعادل بینایی ایجاد کنید ، اما می توانید از مجموعه ای از مبلمان (و اشیاء) در شکل ها ، اندازه و رنگ های مختلف استفاده کنید. ایجاد تعادل نامتقارن برخلاف اثاثیه و لوازم جانبی چالش برانگیز است.

 

تأثیر خط در چیدمان داخلی خانه

اگر به اتاقی که در آن می نشینید نگاهی بیندازید ، ممکن است خطوط مختلفی را طی کنید. خط افقی میز مبل و قهوه شما ، خطوط عمودی لامپهای کف و پارچه ، خطوط منحنی یک میز گرد و غیره.

تصاویر طراحی داخلی حمام خطوط افقی باعث می شود دیوارها در این حمام کوچک “کشش” کنند. خطوط یک اتاق به فضای شما احساس حرکت و حتی جو می بخشد. در زیر چند قانون اساسی برای طراحی داخلی منزل برای راهنمایی در انتخاب دکوراسیون شما وجود دارد:

خطوط مستقیم – نمونه هایی از خطوط مستقیم را می توان در ریل های صندلی ، درها ، پنجره ها و جداول مربع یافت. خطوط صاف در دنیای تزئینات خانگی مردانه و قوی قلمداد می شود.

خطوط منحنی – خطوط منحنی را می توان در قوس ها ، میزهای گرد ، سایه های لامپ و فرش های گرد یافت. خطوط منحنی یک مؤلفه زنانه و برازنده را به یک اتاق اضافه می کند.

خطوط افقی – خطوط افقی در خطوط یک تختخواب ، یک پنجره گسترده ، قفسه بندی و جداول طولانی اتفاق می افتد. آنها قدرت و احساس آرامش را به یک فضا می افزایند.

خطوط عمودی – این خطوط به طور معمول در پنجره های بلند ، پنجره های سقفی تا کف و آرمورها مشاهده می شوند. خطوط عمودی ارتفاع ، نمایشی و احساس تشریفات را به اتاق اضافه می کنند.

خطوط مورب – شما ممکن است این نوع خط را در پارچه ، پاهای یک میز قهوه یا یک تکه از آثار هنری پیدا کنید. خطوط مورب حس حرکت را به اتاق اضافه می کنند.

 

رنگ در چیدمان داخلی خانه

اتاق های اتاق نشیمن تصاویر طراحی داخلی رنگ در این اتاق نشیمن با خنثی به خوبی متعادل است. رنگ کلید اصلی می تواند با گسترش بصری یا کوچک کردن فضا ، بالا بردن و پایین کشیدن سقف و جادوگری کار کند.

دانستن برخی از قوانین اساسی طراحی داخلی خانه از تئوری رنگ ، به شما کمک می کند تا با طرح های رنگی خود انتخاب های خوبی داشته باشید.

رنگ های کم رنگ ، نور را منعکس می کنند و می توانند با ایجاد تصور فشار به دیوارها ، فضاهای کوچک را گسترش دهند. رنگهای تیره نور را جذب کرده و از آن منحرف می شوند و باعث می شوند دیوارهایی که روی شما میبندند ببندند.

به نظر می رسد که رنگهای سرد عقب نشینی می کنند ، در حالی که به نظر می رسد رنگهای گرم پیشرفت می کنند. معرفی بیش از حد رنگ های مختلف در یک فضای کوچک می تواند اتاق را تحت الشعاع قرار دهد.

برای منظور از منزل ، از نقاشی دیوارها به رنگ های تیره یا بیش از حد روشن خودداری کنید. این ممکن است برخی از خریداران خانه را از ارائه پیشنهاد منصرف کند زیرا آنها نقاشی را زیاد کار می دانند.

رنگ های نرم و پارچه های براق احساس لوکس بودن را به هر اتاق منتقل می کنند. بلوزهای نرم ، سبزیجات ، خاکستریها ، سفیده ها و کرم ها رنگ های آرامش بخش هستند که خریداران خانه را وسوسه می کنند.

اگر می خواهید یک خانه بری فروش چیدمان کنید ، خانه خود را به رنگ های خنثی چیدمان کنید ، که مورد نظر بیشتر افراد است. رنگ های خنثی ساده ترین گزینه برای تزئین است زیرا با اکثر محیط ها به خوبی می آمیزد ، با بیشتر مبلمان بروید و در تمام طراحی های اتاق با موفقیت کار کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رنگ های رنگی ، رنگ های داخلی را برای صحنه بندی منزل ببینید.

هنگام استفاده از رنگ در اتاق ، قانون ۶۰-۳۰-۱۰ را دنبال کنید:

۶۰٪ اتاق معمولاً رنگ غالب است – این معمولاً رنگ دیوار است.

۳۰٪ اتاق رنگ ثانویه است – معمولاً در مبلمان ، پارچه یا فرش استفاده می شود.

۱۰٪ از اتاق باید رنگ (لهجه) لهجه باشد – رنگهای لهجه آن “رنگهای برجسته” رنگی هستند که درخشان می شوند و هیجان را به اتاق اضافه می کنند. از رنگ هایی در لوازم جانبی مانند بالش ، کارهای هنری ، پرتاب ، درمان با پنجره و گل و گیاه استفاده کنید.

رنگ و الگوی لهجه ای که برای یک فضا انتخاب می کنید باید به طور مساوی در تمام اتاق پخش شود. تمام رنگ های لهجه (و الگوهای) خود را در یک طرف اتاق قرار ندهید.

رنگها باید از یک اتاق به اتاق دیگر به طرز چشمگیری جریان پیدا کنند ، به خصوص اگر می توانید اتاقهای مجاور را مشاهده کنید. شما می توانید با نقاشی تمام دیوارهای خود در همان رنگ های رنگ ، در هماهنگی رنگ ها یا سایه های روشن تر و تیره تر از همان رنگ ، به این هدف برسید.

 

الگو در چیدمان داخلی خانه

الگوی یک طرح تزئینی یا شکلی است که تکرار می شود. الگوها تأثیر متفاوتی در ظاهر و احساس یک اتاق دارند. الگوی کاغذ دیواری عمودی باعث شده است تا سقفها بالاتر به نظر برسد.

به عنوان مثال ، الگوهای گل های سبک باعث ایجاد یک احساس تازه و باز به یک اتاق می شوند ، در حالی که الگوهای بزرگ گل و پیاز گل سنگین می توانند یک اتاق را به صورت رسمی و پر از خلوص جلوه دهند. الگوهای سنگین یا وحشی در یک اتاق کوچک می تواند فضای را تحت الشعاع و “کوچک شدن” قرار دهد.

نقاشی نوارهای افقی گسترده بر روی دیوارها می تواند بصری یک اتاق کوچک را گسترش دهد. نوارهای عمودی گسترده می توانند بصری یک سقف کم “بلند” کنند. برای صحنه بندی خانه از رنگ های الگوی ظریف و خنثی استفاده کنید.

شکل های هندسی برای ایجاد ظاهری معاصر است که بیشتر خریداران خانه می خواهند. از تأثیر الگوهایی که در یک اتاق معرفی خواهید کرد آگاه باشید.

نوارهای افقی گسترده بر روی دیوارها می تواند بصری یک اتاق کوچک را گسترش دهد. الگوهای را در یک فضای کوچک به حداقل برسانید.

 

بافت در طراحی خانه

تصاویر طراحی داخلی اتاق نشیمن آینه یا بافت بر روی شومینه یک نقطه کانونی جالب را ایجاد می کند.

همه چیز در اطراف ما دارای بافتی است ، صاف یا درشت. در صورت عدم وجود الگوهای وحشی و رنگ های روشن ، بافت هیجان و علاقه خاصی به هر اتاق می بخشد.

تغییر در بافت چیزهایی که می توانید لمس کنید و چیزهایی که به آنها نگاه می کنید باعث ایجاد فضایی خواهد شد. در طرح های اتاق کوچک از پارچه های سنگین به رنگ های تیره خودداری کنید.

لامپ های نوری نیز می توانند دارای بافت باشند. به عنوان مثال ، کروم جلا می تواند صاف و پیشرفته باشد و آهن فرفورژه می تواند یک احساس زنگ زدگی را به شما بخشد.

پارچه های براق و سطح براق روتختی ها ، یک گلدان شیشه ای در حمام ها و آشپزخانه ها نیز روشن می شود. در طراحی اتاق کوچک از پارچه های سنگین و مسطح به رنگ های تیره خودداری کنید.

 

مقیاس و نسبت در چیدمان داخلی خانه

مقیاس معمولاً به اندازه یک شیء نسبت به بدن انسان یا خود اتاق اشاره دارد. نسبت به اندازه یک شیء نسبت به سایر اشیاء یک اتاق گفته می شود.

وقتی اتاق از نظر اندازه و مقیاس مشابه باشد ، یک اتاق بهتر کار می کند. اگر مبلمان بیش از حد بلند را در اتاقی پر از مبلمان کوتاهتر مخلوط کنید ، تأثیر آن می تواند ناراحت کننده باشد. هرچه به اتاق نگاه کنید ، چشمان شما مانند یک غلتک به بالا و پایین خواهد رفت – ریتم خاموش خواهد بود.

چگونه می دانید مقیاس شما مناسب است؟ بعد از اینکه مبلمان خود را به آنجا منتقل کردید ، از یک انتهای اتاق شروع کرده و به قسمتهای بالای مبلمان خود نگاهی بیندازید و راه خود را به آنجا ببندید. آیا شما موفق به حفظ یک خط تدریجی هستید ، یا چشمان شما از بالا و پایین درست است؟ اگر خط دارای بلندی و بلندی شدید باشد ، ممکن است مبلمان مختلفی را در نظر بگیرید یا در آن اتاق تنظیماتی را انجام دهید.

 

ریتم در چیدمان داخلی خانه

ریتم یک عنصر اساسی در قوانین طراحی داخلی منزل است – مسیری است که هنگام ورود به اتاق ، چشم شما دنبال می شود. طراحی های موفق اتاق چشم را ترغیب می کند تا با استفاده از هر یک از عناصر آرایش ، فضای خود را به شکلی سازمان یافته حرکت کند. ریتم خوب ساخته شده باعث ایجاد وحدت می شود و حس تعادل را به یک فضا می بخشد.

در دنیای تزئینات داخلی ، ریتم بر اساس پنج اصل ساخته شده است: کنتراست ، تکرار ، درجه بندی ، انتقال و تابش.

کنتراست – ریتم هنگامی اتفاق می افتد که عناصر طراحی رنگ ها یا اشکال متضاد با هم استفاده شوند. به عنوان مثال ، تقابل میزهای سیاه در مقابل کابینتهای آشپزخانه سفید باعث ایجاد هیجان در تزئینات داخلی می شود.

تکرار – ریتم همچنین هنگامی اتفاق می افتد که یک عنصر طراحی در یک فضا تکرار شود ، مانند رنگ های مشابه ، الگوهای ، شکل ها ، بافت ها ، خطوط و فرم ها. استفاده از عناصر مشابه باعث ایجاد وحدت می شود و طراحی اتاق را به هم پیوند می دهد.

پرتودهی – تشعشع تعادل و تکرار عناصر طراحی شده در اطراف یک نقطه مرکزی است. بارزترین نمونه یک میز گرد با یک قطعه وسط ، صندلی های ناهار خوری ، و شاید یک چراغ دور گرد باشد که از آن تابش می کند. این تکرار اشیاء مدور است که حس تعادل ایجاد می کند.

درجه بندی – ریتم را می توان با دسترسی به اشیاء مشابه در اندازه های مختلف ، از کوچک تا بزرگ یا با استفاده از یک رنگ در سایه های مختلف نور تا تاریکی بدست آورد. چشم خط رده بندی را با ریتمی صاف دنبال می کند. ردیف شمعدان های مختلف با اندازه های مختلف روی یک گلدان شومینه نمونه ای از درجه بندی است.

 

برای مشاوره چیدمان خانه یا دفتر کار با شماره ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ (مهندس پناهی) تماس بگیرید.

مشاوره
09123104165